DOĞAL GRANİT NEDİR?

Granit, yerkürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde oluşmuş doğal yapı malzemesidir. Bu değişik minerallerin birleşmesinin meydana getirdiği doku yapısı ve zengin renk çeşitliliğinin oluşturduğu estetik görünüm ve sağlamlık, granitin aranılan en sert yapı malzemesi olmasına neden olmuştur.

Eski çağlarda elde edilmesi ve işlenmesi çok zor şartlarda gerçekleştirilen granit, günümüzde ileri teknoloji ve gelişmiş üretim teknikleri ile işlenerek mimari projelerde istenilen boyut ve formlarda üretilerek doğal, sağlam, estetik ve prestijli bir yapı malzemesi olarak kullanım olanağına kavuşmuştur.

Granit uzun ömürlü ve sağlam bir yapı malzemesi olarak her türlü iç ve dış cephe kullanımlarına olanak tanımaktadır. Doğadaki en sert yapı malzemesi olması nedeniyle granit diğer yapay malzemelerde görülebilecek dezavantajları taşımaz.

Avantajlarına bakacak olursak; hijyeniktir, estetiktir, sert cisimlerin darbelerine dayanıklıdır, doku ve rengini hep muhafaza eder, ısıdan etkilenmez, yanmaz, düzenli bakım gerektirmez. Yapı içi iklimi muhafaza eder, yapıları dış etkenlerden korur.

DOĞAL GRANİT NERELERE UYGULANIR?

Denizlik, Kapı Eşiği, Süpürgelik, Mutfak ve Banyo Tezgahları, Merdiven Basamak ve Rıhtları, Asansör ve Kapı Söveleri, Dış Cephe Kaplamaları,

Zemin Kaplamaları, Bankolar, Kolon Kaplamaları, Peyzaj Objeleri

GRANİT TEZGAH MODELLERİ

Mutfak Tezgahı Modelleri’nde bulunan Granit Tezgah Modellerinden bazıları

İŞLERİMİZ

Mutfak Tezgahı Modelleri olarak teslim ettiğimiz işlerden bazıları